Wybór wagi łazienkowej

czwartek, Wrzesień 20th, 2012 | Autor:

Współcześnie istnieje wiele rodzajów wag. Do tego każdy producent proponuje nam niezliczoną ilość wzorów, kształtów, kolorów i opcji. Dlatego współcześnie konsument staje przed dość trudnym wyborem dotyczącym zakupu wagi, a wszystko spowodowane jest zbyt szeroką ofertą.

Właściciele sklepów i dużych magazynów nie mają żadnego dylematu – dla nich waga platformowa jest najodpowiedniejsza. W laboratorium – oczywiście precyzyjna waga laboratoryjna. A  w domu? Z pewnością waga łazienkowa. I oto nasuwa się pytanie: „Ale jaka?”

 

Wagi mechaniczne i elektroniczne

Podstawową kwalifikacją jest podział na wagi mechaniczne i elektroniczne. Te pierwsze są modelami starszego typu, niezbyt precyzyjnymi, ponieważ mają dokładność ważenie maksymalnie do pół kg. Ciężar wskazuje strzałka na podziałce. Przed każdym pomiarem wymaga wyzerowania za pomocą specjalnego pokrętła. Główną zaletą wagi mechanicznej jest to, że nie musimy jej zasilać, bo jak sama nazwa mówi jej układ jest mechaniczny.

Nowsze, czyli wagi elektroniczne są zdecydowanie bardziej dokładne  (mogą działać z precyzją nawet do 50 g), choć wszystko zależy od zamontowanych w niej czujników. Mierzony ciężar zobaczymy na wyświetlaczu LCD. W niektóre modelach wyświetlacz można odłączyć od wagi i zamontować np. na ścianie, na wysokości oczu, co ułatwia odczyt wyniku lub w jakimkolwiek preferowanym przez nas  miejscu. Pomiary transmitowane są wtedy z wagi do wyświetlacza drogą radiową. Jednak podkreślamy, że ich zasięg wynosi maksymalnie do około 3metrów. Wagę elektryczną trzeba zasilać bateriami. Ten rodzaj wagi jest dziś zdecydowanie popularniejszy. Kojarzy się z nowoczesnością, a poza tym istotna w tu jest precyzja pomiaru, co dla wielu użytkowników jest w wadze najważniejsze.

 

Funkcje bonusowe

Większość nowszych wag elektronicznych, jakie oferują nam producenci, ma mnóstwo dodatkowych opcji (wagi mechaniczne ich nie posiadają). Dzięki dodatkowym funkcjom  możemy kontrolować ciężar ciała uwzględniając dodatkowe aspekty zdrowia.  Główną opcją dodatkową, jaką zapewniają nowoczesne wagi elektryczne jest pomiar tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej i zawartości wody w organizmie. Pozwala to na pełną kontrolę naszej sylwetki, a przy pomocy odpowiednich tabel, na ocenę jej prawidłowości. Z kolei pamięć wyników pomiarów umożliwia kontrolę masy w długim okresie czasu, bez konieczności prowadzenie ręcznych notatek. Automatyczne rozpoznawanie użytkownika i zapis osobistych wyników przyda się, gdy z wagi chce korzystać więcej niż jedna osoba (a zazwyczaj tak się dzieje). Ciekawostką jest sugestia dziennej porcji kalorii, a także graficzna prezentacja pomiarów zwykle w postaci wykresów. A dla osób, które rygorystycznie przestrzegają diety jest możliwość ustawienia wagi maksymalnej lub minimalnej – waga poinformuje nas, jeśli przekroczymy dany próg.

Kategoria: Ogólne
Sie Können alle Narichten über RSS 2.0 verfolgen. Du kannst eine Antwort hinterlassen, oder trackback von deiner Seite verwenden.
Odpowiedz