Wagowe rewolucje w kuchni

czwartek, Lipiec 26th, 2012 | Autor:

Kontrolowanie wagi jest bardzo istotne dla osób które są na diecie. Na rynku funkcjonuje wiele wag, które różnią się między sobą parametrami: waga łazienkowa, waga, jubilerska, waga wisząca, waga platformowa, waga hakowa, waga weterynaryjna i wiele innych. Najważniejsze jest to, aby zakupiona waga dokonywała precyzyjnych pomiarów.

Wagi kuchenne to urządzanie, które wykorzystujemy podczas gotowania lub pieczenia, trzymając się ściśle przepisu. Jednak wagę stosują także osoby na diecie, aby odmierzać określone porcje posiłków. Na rynku dostępne są dwa rodzaje wag kuchennych: mechaniczne i elektroniczne. Wszystkie modele wag kuchennych posiadają tackę lub misę, do której można włożyć ważone produkty. Maksymalne obciążenie wagi wynosi od 1 do 5 kilogramów. To niewiele, gdy chcą z niej skorzystać osoby przygotowujące przetwory lub chcą mieć wagę do warzyw i owoców. Dobrym rozwiązaniem jest waga wisząca, którą bez problemu można przenosić, zajmuje niewiele miejsca, a maksymalne obciążenie jest większe niż w przypadku tradycyjnej wagi. Wagi wiszące posiadają wbudowany wyświetlacz elektroniczny, zatem dokładność pomiaru jest bardzo wysoka. Waga wisząca i kuchenna to nie jedyne tego typu urządzenia wykorzystywane w kuchni. Na rynku gastronomicznym pojawiła się nowość, która pozwoli bez obaw dodawać składniki „na oko”. Dodanie 20 gramów proszku do pieczenia do mąki opiera się zazwyczaj na zgadywaniu. Ten wyjątkowy gadżet rozwiąże ten wszechobecny problem początkujących kucharzy. Łyżka posiadająca elektroniczny wyświetlacz i dwie wymienne końcówki działa jak waga. Wystarczy nabrać trochę potrzebnego składnika, a na wyświetlaczu pojawi się waga porcji.

Jak widać ważenie w kuchni może stać się zabawą, a nie tylko stresującą czynnością, przez którą może nam wyjść zakalec. Waga w kuchni to idealne rozwiązanie dla tych, którzy dużo czasu spędzają w kuchni oraz dla osób na diecie. Jednak waga powinna znaleźć się w każdej kuchni i nie musi być to profesjonalny sprzęt, wystarczy prosty model, przydatny w każdym gospodarstwie domowym.

 

Kategoria: Ogólne
Sie Können alle Narichten über RSS 2.0 verfolgen. Du kannst eine Antwort hinterlassen, oder trackback von deiner Seite verwenden.
Odpowiedz