Urządzenia sklepowe

piątek, Sierpień 31st, 2012 | Autor:

Współczesny sklep bez kasy fiskalnej nie mógłby prawidłowo funkcjonować, a sprzedaż towarów nie byłaby tak szybka i uproszczona. Nasze zakupy byłyby utrudnione, stalibyśmy dłużej w kolejkach i coraz bardziej tracilibyśmy cierpliwość. Zakupy nie należałyby wtedy do najprzyjemniejszych czynności.

Kasy fiskalne to urządzenia, które ewidencjonują nasze przychody, jakie osiągamy na bieżąco ze sprzedaży towarów oraz świadczonych usług. Paragon pochodzący z kasy fiskalnej to dowód naszych zakupów, przydatny w razie reklamacji. Każda osoba prowadząca działalność gospodarczą, związaną ze sprzedażą, musi posiadać kasę fiskalną. Oczywiście przychody muszą mieć określoną wartość, jeśli jej nie przekroczyły, to nie trzeba być posiadaczem kasy fiskalnej. Po każdym dniu po zakończeniu obrotów i zamknięciu lokalu, należy sporządzić raporty dobowe fiskalne, które przeznacza się w odpowiednim czasie do Urzędu Skarbowego. W ten sposób rozliczamy się z podatku dochodowego oraz podatku VAT. Dzienny utarg ze sprzedaży można w dowolnym momencie odczytać, ponieważ kasy mają wbudowaną funkcje zapisywania danych na stałe. W przypadku gdy nie będziemy mieli kasy fiskalne, to nie dostaniemy pozwolenia na prowadzenie działalności zarobkowej.

Wagi sklepowe to również ważne urządzenie obok kasy fiskalnej. Dzięki nim możliwe jest ważenie towaru, gdyż nie można robić tego na siłę. Na rynku i w sklepach możemy spotkać wiele rodzajów wag sklepowych:

  • wagi kalkulacyjne
  • wagi bez funkcji kalkulacyjnych
  • wagi pomostowe
  • wagi do boksów kasowych

Dzięki wadze sklepowej łatwiej liczyć cenę towaru, jego wagę i inne parametry (w zależności od wbudowanych funkcji w wadze). Dzisiaj powszechnie używa się elektronicznych wag, które posiadają wbudowaną pamięć. Dzięki temu waga kasowa zapamiętuje za nas towary i nie musimy za każdym razem, na nowo ich nabijać. Jest to spore ułatwienie dla personelu, dzięki czemu praca staje się szybsza i bardziej przyjemna. Wagi sklepowe wyposażone są w bardzo czytelne i elektroniczne wyświetlacze, dzięki którym łatwo odczytuje się dane. Zazwyczaj wagi sklepowe wyposażone są w dwa wyświetlacze – jeden dla personelu, drugi zaś dla klienta, który sprawdza czy nie został oszukany. Wagę można podłączyć do kasy fiskalnej, dzięki czemu wartość i przede wszystkim cena szybko przelewa się na kasę i drukuje wszystko na paragonie. Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w małym sklepie, warto wyposażyć się w małą wagę elektroniczną – nie będzie zabierała potrzebnego miejsca.

Kategoria: Ogólne
Sie Können alle Narichten über RSS 2.0 verfolgen. Du kannst eine Antwort hinterlassen, oder trackback von deiner Seite verwenden.
Odpowiedz