Sklep samoobsługowy i waga

czwartek, Sierpień 23rd, 2012 | Autor:

W dzisiejszych czasach możemy wyróżnić kilka rodzajów sklepów, w których możemy zakupić produkty, które są nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Coraz więcej w naszym kraju (i nie tylko) powstaje sklepów samoobsługowych. Zaczynają one odgrywać istotną rolę w naszym życiu – powstają coraz bliżej nas – już nie tylko na obrzeżach miasta, ale na osiedlach i w centrum miasta.

Sklepy tego typu stają się bardzo popularne wśród społeczeństwa oraz cenione na całym świecie. Zakupy w sklepie samoobsługowym są dużo prostsze i przyjemniejsze. Sami decydujemy, w takim sklepie, gdzie chcemy pójść, ile czasu spędzić w danym dziale, co chcemy zakupić, możemy obejrzeć produkt przed zakupem, sprawdzić jego cenę, zanim udamy się do kasy. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, który lubią być samodzielni na zakupach. Sklep samoobsługowy charakteryzuje się tym, że po przekroczeniu granicy sklepu zabieramy ze sobą koszyk lub wózek i ruszamy z nim, szukając interesujących nas towarów, które chcemy zakupić. W sklepach samoobsługowych powstaje coraz więcej działów w wagami samoobsługowymi. Najczęściej tego typu urządzenia spotkamy w części sklepu, gdzie wyłożone są na sprzedaż owoce i warzywa. Tego typu waga sklepowa nie jest trudna w obsłudze. Wystarczy położyć na wagę wybrane przez nas owoce lub warzywa, znaleźć rysunek lub napis na tablicy, nacisnąć, a po chwili pojawi się naklejka z wagą produktów i ceną. Wagi sklepowe umożliwiają obliczenie należności za poszczególne towary w oparciu o masę i cenę jednostkową, która została wprowadzona z klawiatury lub wcześniej zapamiętana w wadze.

Waga sklepowa w sklepie samoobsługowym, ma jedną podstawową zaletę – gdy jest ich stosunkowo dużo na stoisku warzywno-owocowym, klienci są szybciej obsługiwani. Jednak gdy jest ich mało na sklepie, przy takiej wadze może zrobić się tłoczno i nerwowo, zwłaszcza w okresie wielkich przedświątecznych zakupów. Największą wadą wagi samoobsługowej jest ryzyko oszustw oraz koszty materiałów eksploatacyjnych. Oczywiście w każdym sklepie waga sklepowa zainstalowana jest w taśmach przy kasach, co zminimalizuje straty przed nieuczciwymi klientami.

Dla dużego grona odwiedzających sklep samoobsługowy to świetna rozrywka i idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu. Nikt ich nie popędza, klienci mają pełne poczucie swobody tego, że mogą wybierać produkty przez taki okres czasu jakim im odpowiada, a nie polegać na zniecierpliwionym sprzedawcy.

Kategoria: Ogólne
Sie Können alle Narichten über RSS 2.0 verfolgen. Du kannst eine Antwort hinterlassen, oder trackback von deiner Seite verwenden.
Odpowiedz