Precyzja w 101%

poniedziałek, Kwiecień 02nd, 2012 | Autor:

Stosowane najczęściej w laboratoriach i zakładach jubilerskich, wagi precyzyjne mają nieocenioną rolę. To od nich zależy, czy lek przyniesie ozdrowienie, czy może jeszcze bardziej zaszkodzi choremu organizmowi, to ona wyznacza ciężar drogich klejnotów, jakie znajdą się w pięknych, błyszczących koliach i innej cennej biżuterii.

Skoro to od nich zależy ostateczny skład leków i cena klejnotów, możemy pokusić się o stwierdzenie, że zwyczajnie muszą być nieomylne. O ile dopuszcza się możliwość popełnienia błędu przez istotę ludzką, o tyle urządzenia elektroniczne powinny być jego bezbłędną podporą. Wiadomo przecież, że najmniejsza nawet różnica w składzie medykamentów może mieć opłakane skutki i w rezultacie zadziałać jak trucizna. Z drugiej strony, mylna ocena wagi drogocennego brylantu, to straty liczone w milionach złotych.

Co prawda, nie są w stanie powiedzieć nam, ile waży nasze ciało po morderczej diecie, ale przecież nie taka jest ich rola. Wagi precyzyjne są stworzone są wyłącznie po to, aby ważyć mikroskopijne obiekty o maksymalnej wadze około 8 kg. Ich podziałka zwykle nie przekracza 0,01 lub nawet 0,001 g. Gładka powierzchnia jest nieodzowna przy ważeniu maleńkich składników leków lub kamieni wielkości główki od szpilki, należy zadbać, aby nawet najmniejszy okruch nie zaginął. Gdyby waga precyzyjna miała porowatą powierzchnię, wówczas większość pracy poświęcano by na jej szorowanie z resztek ważonych produktów. Nie zapominajmy o tym, że przy okazji, użytkownik niechcący pozbyłby się znacznej części ledwie dostrzegalnych gołym okiem klejnotów lub medykamentów.

Ważne wiec, aby waga stosowana do celów precyzyjnych była możliwie jak najbardziej dokładna,  bo jak już wspomnieliśmy – wszelkie błędy są niedopuszczalne i często przesądzają o ludzkim życiu. Dzięki zaopatrzeniu takich urządzeń w możliwość dokonywania podstawowych działań matematycznych, unikniemy potencjalnych pomyłek podczas obliczeń. Zostaną one dokonane z komputerową wręcz dokładnością. Wyraźne wyświetlacze w technologi LCD lub LED dodatkowo eliminują ryzyko błędów, tym razem tych, powstałych podczas odczytu ostatecznego wyniku.

Dzięki zastosowaniu stali nierdzewnej podczas tworzenia obudowy, unikamy tego, że w przyszłości, będziemy stale walczyć z korozją lub innymi usterkami, natury technicznej. Z drugiej jednak strony, jakiekolwiek awarie bez problemu naprawimy przy pomocy wyspecjalizowanego serwisu naprawczego.

Aby dodatkowo zabezpieczyć ważone substancje przed rozlaniem się bądź rozsypaniem, wybrane wagi zostały dodatkowo wyposażone w szklaną obudowę, gwarantującą pełen podgląd wszystkich dokonywanych czynności. Dowolnie można także wyregulować moc podświetlenia, dzięki czemu wszystko zobaczymy możliwie jak najbardziej wyraźnie.

Nie pozwólmy, aby słabej jakości precyzyjne wagi przesądzały o naszym zdrowiu i życiu! Tylko inwestycja w urządzenie wysokiej jakości, z odpowiednimi atestami zagwarantuje nam 101% bezpieczeństwa!

 

 

Kategoria: Ogólne
Sie Können alle Narichten über RSS 2.0 verfolgen. Du kannst eine Antwort hinterlassen, oder trackback von deiner Seite verwenden.
Odpowiedz